KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 11299036

nr 1129 9036

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Väggskulptur, Jan Naliwajko (f. 1938), signerad och daterad a tergo 1969,42x19

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 18 september 2017
kl 19:33:04

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko